3 yıl önce
3 yıl önce

SGK İntibak Yasası Sorgulama

İntibak yasası farklı şartlarda emekli olmuş ve farklı emekli maaşı alan şahıslar arasında eşitlik sağlamak amacıyla çıkarılan bir yasadır. İntibak yasası 2012 yılında yürürlüğe girmiş, 2013 yılında ise mecliste 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile onaylanmış bir yasadır.

SGK İntibak Yasası Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK İntibak Yasası internet üzerinden sorgulanabilmektedir. İntibak yasasını internet üzerinden sorgulama yapabilmek için e-devlet e erişim sağlamamız gerekmekte. Bunun için de bir e-devlet şifresine sahip olmamız lazım. E-devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesine müracaat ederek e-devlet şifresine 2 Tl karşılığında sahip olabilirsiniz.

Zaten E-Devlet şifreniz var ise;

İntibak Yasası Sorgulama Telefondan Nasıl Yapılır?

Eğer e-devlet şifreniz yok ve pandemi nedeniyle PTT şubelerine gidip almak istemiyor iseniz telefonunuzdan 170’i tuşlayarak SGK müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Not: İntibak yasası şimdilik 2000 yılı ve öncesinde emekli olan kişiler için 355 TL intibak zammı kararı çıkmış durumda.  2000 yılı ve sonrası için süreç halen devam etmektedir.

Yorumlar (1 Yorum)

  • Ahmet dağ

    21 Ocak 2021 - 14:50

    Intikam yapılsın aradaki açık kapansın

Sınava Kalan Süre
Uzlaştırma Uygulamamız
Üye Ol / Giriş Yap
2018 -2021 © Her Hakkı Zimmetlidir. Taklitler Aslı Yüceltir...