Uzlaştırma Başvuru İşlemleri

Uzlaştırma Başvuru İşlemleri 20 Aralık 2017 tarihi ile 8 Ocak 2018 tarihleri arasında http://uzlastirmaci.uyap.gov.tr/main/uzlastirmaci/index.jsp adresinden Sisteme Giriş sekmesinden e-devlet şifresiniz ya da e imzanız ile giriş yaparak yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra

Sol tarafta yer alan menüden Sınav Başvuru Formu’nun doldurun.

Akabinde talimatlar doğrultusunda bilgilerinizi doldurun ve kayıt edin. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra isiz evrak işlemleri menüsüne yönlendirecektir. Yönlendirme yapmaz ise sol menüden kendiniz geçiş yaparak evrakları sisteme ekleyin ve kayıt edin.Başarılı bir şekilde kayıt işlemi ve evrak gönderme işlemi yapmış iseniz ekran aşağıdaki şekilde gelecek.

Eğer başvuru ekranınız bu şekilde ise başvuru işleminiz tamamlanmış demektir. Geriye sık sık ekranı kontrol edip değerdirmenin olumlu veya olumsuz sonuçlanmasını takip etmek kalıyor.

Yorumlar (2 Yorum)

 • Baki

  22 Şubat 2018 - 07:28

  Merhaba sayın Admin. Bu dönem sınav başvurularını kaçırdık. Her yıl ya da iki yılda bir bu sınav yapılacak mıdır yoksa ihtiyaç durumuna göre mi bir sonraki sınav belirlenecek. Teşekkür ederim.

  • admin

   22 Şubat 2018 - 14:38

   Baki Bey Bizimde bildiğimiz kadarıyla sınavlar yılda iki kez yapılacak tahminlerimize göre yapılacak olan sınavdan sonra durum değerlendirilmesine göre yeni sınav tarihi belirleneceğini düşünüyoruz.

Sınava Kalan Süre
Uzlaştırma Uygulamamız
Üye Ol / Giriş Yap
2018 -2021 © Her Hakkı Zimmetlidir. Taklitler Aslı Yüceltir...