Uzlaştırma Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır

Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığınca yayımlanan ilan ile yeni 5 bin uzlaştırmacı personel alımı başvurularını 8 Şubat 2021 tarihi ile başlamış olup 18 Şubat 2021 Perşembe günü  sona erecek. Uzlaştırmacı sınavına giriş yapmak isteyen adaylar başvurularını online internet üzerinden e-imza veya e-devlet şifreleri ile giriş yaparak yapabileceklerdir.

 

İşte Adım Adım Başvuru İşlemleri

Sol Menüden Başvuru İşlemleri Sekmesine Tıklıyoruz,

 

Gelen pencere de Kişisel Bilgiler  T.C.  Kimlik numarası, Ad-soyad, Deneyim ve Mesleki Bilgiler Çalıştığı Kurum Türü, Çalıştığı Kurum, Görev/Meslek, Ünvan, Akademik Ünvan, Önceki Çalıştığı Kurumlar  kısımları gelecektir. bunları cevapladıktan sonra “Devam Et” butonuna tıklıyoruz.

2 Numaralı Sekmeye geçtiğimizde Adres Bilgileri (İl, İlçe, Adres, Posta Kodu), İletişim Bilgileri ( E-posta, Telefon, Cep Telefon)  kısımlarını da dolduruyoruz ve Devam et butonuna tekrar tıklıyoruz

3. Numraralı Sekmeden Öğrenim Durumunuzu seçiyorsunuz, Öğrenim Bilgilerinizi Seçiniz de 2 seçenek vardır;

1-Öğretim bilgilerini YÖKSİS’ten getir ( Otomatik mezuniyetleriniz gelmekte olup seçmeniz gerekiyor)

2-YÖKSİS’te bilgilerim bulunmaktadır/Yurtdışı mezunuyum denkliğim var

Uzlaştırmacı Sınav başvurusunda kullanılması gereken mezun olduğunuz üniversiteyi seçin. Gelen bilgileri okuduktan sonra Bilgileri Kullan butonuna ve  devam et butonuna tıklayınız

4 Numaralı sekmede ise  Sınava girmek istediğiniz il ve engel durumu sorularını cevaplayın ardından devam et butonuna tıklayın.

Gelen pencerede cevapladığınız bilgileri göreceksiniz, girilen bilgilerin kontrol edilerek alttaki onay kutucuğunu işaretleyip tamamla butonuna basınız. Bu bilgileri cevapladıktan sonra evrak yükleme kısmına yönlendirileceksiniz.

Uzlaştırmacı Sınavı Evrak Yükleme İşlemleri

Mezun olduğunuz fakülte:Hukuk Fakültesi veya diğer seçeneğine tıklayın. Mezuniyetinize ilişkin fakülteyi seçerek evrak türlerini yükleyiniz.

Not: Birden fazla transkript yükleyecek adayların tek bir PDF dosyası haline getirerek yüklemeniz gerekmektedir.

Pdf birleştirme işlemi için telefonunuza pdf birleştirme programı yükleyebilirsiniz. Bilgisayar üzerinden yapacak olanlar Google Arama Motorunu Pdf birleştirme yazabilir. Transkriptleriniz Pdf formatında değil ise öncelikle Pdf formatına dönüştürünüz.

Geçmiş sınav döneminde yükleme kısmında bir çok sıkıntı meydana geldi. Bu sebeple yükleme işlemi sırasında evraklarınızı kontrol edin ve   “Evrak Gönder” butonuna tıklıyoruz. Karşınıza “….. başvuru numarasına ait internet yoluyla göndermek istediğiniz evraklar Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı gelen/giden evrak sorumlusu rolüne gönderilmiştir” uyarısı geldiyse başvurunuz tamamlanmış demektir.

Oluşacak olan herhangi bir olumsuzluk durumunda  Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı Personeli tarafından iletişim bilgileriniz üzerinden tarafınızla iletişim sağlanarak eksiklik hususunun giderilmesi istenebilir.

Ücretsiz deneme sınavları ile ilk sınavda da olduğu gibi bu sınav döneminde de sizlerin yanındayız. Sınavda başarılar dileriz.

Uzlastirma.Gen.TR Ekibi Uzlaştırmacıları

 

 

Yorumlar (4 Yorum)

 • Gül Meydan Yavuz

  10 Şubat 2021 - 16:13

  Başvuru ücretini nasıl yatıracam.Link atarmısınız

 • Elif koçyiğit

  17 Şubat 2021 - 16:20

  Mrb. Ben başvurumu oluşturdum değerlendirmede yazıyordu ancak şimdi hiç bir şekilde sayfaya giriş yapamıyorum işlem yapamıyorum durumumu kontrol edemiyorum. Tlflara kimse cvp vermiyor mail atıyorum onada cvp yok ne yapmam lazım lütfen siz yardımcı olun. Kayıt no ******

 • Ayfer Atabey

  18 Şubat 2021 - 16:06

  Sistemden başvurumu yaptım ancak değişiklik yapmak istiyorum herhangi bir şekilde izin vermiyor. Şu anda da sisteme giriş yapılamıyor. Telefonlara ve maillere cevap verilmiyor. Maalesef.
  Saygılarımla

 • Akin temel

  22 Şubat 2021 - 11:01

  Ayni sorun bende de var .malesef maillere donus yapilmiyor. Menu acilmiyor . Siz bir sonuc elde ettiniz mi?

Sınava Kalan Süre
Uzlaştırma Uygulamamız
Üye Ol / Giriş Yap
2018 -2021 © Her Hakkı Zimmetlidir. Taklitler Aslı Yüceltir...