3 yıl önce
3 yıl önce

Whatsapp Gizlilik Sözleşmesi Nasıl İptal Edilir

WhatsApp’ın Gizlilik sözleşmesi tüm dünyanın gündemine oturmuş durumda. Birçok vatandaş önemsemeyip WhatsApp gizlilik sözleşmesine onay verdi. Peki WhatsApp gizlilik sözleşmesi iptal edilmeli mi, ya da iptal ediliyor mu ?

WhatsApp’ın 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan kullanıcı verilerini Facebook ile doğrudan paylaşabilmesine izin veren yeni gizlilik sözleşmesi şu anlama gelmekte. Whatsapp diyor ki Google üzerinden aramalarda yaptığınız işlemler nasıl çerezler aracılığı ile filtrelenip reklamlar buna göre çıkmakta ise ben de aynısını yapıcam. Kullanıcının ne almak istediğini analiz edeceğim ve bu analizi facebook ınc ile paylaşacağım ki facebook reklamlar kısmında o reklamlar çıksın. Ancak siz istemiyorsanız böyle bir durum sözleşme iptali için hesabınızı silebilirsiniz. Bu durum Google’ın yıllardır yaptığı bir işlem olduğundan bizler Whatsapp kullanmaya devam edeceğiz.

WhatsApp’ın kullanıcılarına yönelik “zorunlu güncelleme” kararının ardından, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı. ‘WhatsApp gizlilik sözleşmesi değişikliği’ sebebiyle Telegram ve Signal, Türkiye’de en çok indirilen uygulamalar arasına girmişti. Google Play verilerine göre Telegram dün akşam saatlerinde en popüler uygulama haline gelirken Signal ise ikinci sırada yer aldı.

WhatsApp kullanıcıların hangi verilerini toplayabilir ?

Whatsapp kullanıcıların Hesap Bilgileri, Mesajlar, Bağlantılar,Durum Bilgisi,İşlem ve Ödeme Verileri,Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler,Kullanım ve Kayıt Bilgileri,Cihaz ve Bağlantı Bilgileri,Konum Bilgileri,Çerezler,Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.),Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.),WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.),Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.),Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

Toplanan veriler nasıl kullanılıyor?

Yan Hizmetler, Emniyet, Güvenlik ve Bütünlük,Facebook Inc Şirketleri Hakkındaki İletişimler,Kurumsal Etkileşimler

Sınava Kalan Süre
Uzlaştırma Uygulamamız
Üye Ol / Giriş Yap
2018 -2021 © Her Hakkı Zimmetlidir. Taklitler Aslı Yüceltir...