3 yıl önce
3 yıl önce

Uzlaştırma Sınavı İtirazı

Adaylar sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını 31 Mayıs – 02 Haziran 2021 tarihleri arasında Üniversitenin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların her bir itiraz türü için ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla Üniversitenin Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü hesabına KDV dahil 15 (on beş) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak onaylaması gerekmektedir. İlgili tarihler dışında veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınav sorularına yönelik yapılan itirazların değerlendirme sonucu Üniversite tarafından adaylara duyurulacaktır. 

Adaylar yazılı sınav sonuçlarını https://alternatifcozumler.adalet.gov.tr/ internet adresinden T.C. Kimlik Numarası ile öğrenebileceklerdir. Adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. 

Adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını 10-14 Haziran 2021 tarihleri arasında Üniversitenin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların ilgili sistem üzerinden kredi/ banka kartı vasıtasıyla Üniversitenin Bilgisayar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü hesabına KDV dahil 15 (on beş) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurarak onaylaması gerekmektedir. İlgili tarihler dışında veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınav sonuçlarına yönelik itiraz sonuçları ilgililere 18 Haziran 2021 tarihinde Başkanlıkça yazılı olarak bildirilecektir.”
Denilmektedir.

Yorumlar (5 Yorum)

 • Fazlı KASAP

  5 Haziran 2021 - 17:28

  Sonuclar

 • İbrahim Araboğa

  12 Haziran 2021 - 12:11

  Soruları ve cevapları görmek istiyorum cevaplarimdan eminim 15 işaretlermin toplam 41 olduğuna inanmıyorum görmek istiyorum bu emeğin vebali ağırdır huzur vermez

 • Salim AKKILIÇ

  13 Haziran 2021 - 15:30

  Uzlaştırmacı sınavından 68 aldığım için itiraz etmek istiyorum

 • Mustafa Almacı

  13 Haziran 2021 - 22:00

  70-75 bekliyordum 51 geldi cevap kağıdımın incelenmesi istiyorum

 • Hüseyin Badem

  13 Haziran 2021 - 22:31

  Cevap kağıdının incelenmesini istiyorsan yazı içeriğinde yapılacak yazıyor buraya niye yazıyorsun admin mi itiraz edecek senin adına 🙂

Sınava Kalan Süre
Uzlaştırma Uygulamamız
Üye Ol / Giriş Yap
2018 -2021 © Her Hakkı Zimmetlidir. Taklitler Aslı Yüceltir...